Könyvajánló: Daniel Smith: 100 nagy titok

Mi történt Amelia Earhart repülőgépével, Van Gogh Doktor Gachet-portréjával, vagy a Mary Celeste legénységével? Ez az érdekfeszítő könyv a nagy titkok tárában kutat az elásott kincsek, eltűnt személyek, hiába keresett rejtekhelyek között, latolgatva mind a bizonyítékokat, mind a legendákat és összeesküvési elméleteket.

100 nagy titok

Ki törölte le a Watergate-ügy egyik legfontosabb magnószalagját? Kidd kapitány csakugyan Rhode Islandben temette volna el az összeharácsolt kincseit? Az eltűntnek nyilvánított Lord Lucan vajon él-e még valahol? Szó esik sok mindenről egyetlen híres-nevezetes gyémánttól (a Nagymogulról) egy nagy rakás kincsig (a templomos lovagokéig), egyetlen embertől (egy ausztrál miniszterelnöktől) egy egész seregig (Kambüszész perzsa királyéig), egy ellopott versenylóig és hétpecsétes titokként őrzött receptekig, az ún. „öt cambridge-i kém” egyikéig, a sokak által keresett legendás Szent Grálig (tényleg, mi is az?) és egy tengerbe dobott bombáig; Daniel Smith mindvégig a rejtett igazságot kutatja. A 100 nagy titok rendkívüli utazásra invitálja az olvasót térben és időben, olyan tárgyak és emberek nyomában, akik és amelyek évszázadok óta nem hagyták nyugodni az emberek képzeletét, és sokakat indítottak hiábavaló keresésre, miközben számos elképesztő legenda született. A Londonban élő Daniel Smith a hét nyelvre, köztük magyarra is lefordított és 2013-ban a Corvina kiadásában megjelent 100 titkos hely című bestseller szerzője. Több mint egy tucat könyvet írt már; ismertebb művei: The Sherlock Holmes Companion, The Lucky Bugger’s Casebook, és a második világháborús angliai „Áss a győzelemért!” kampány története.

Kiadó: Corvina

Fordító: Árokszállásy Zoltán
Terjedelem: 256 oldal
Méret: 185 x 246 mm
Kötés: Keménytáblás, védőborítóval
Ár: 6500 Ft

Related Posts

Antoine és Désiré – Fényképregény az 1970-es évekből

Tíz éves vagyok, és akárhányszor autóba ülünk, valamely Tankcsapda album és az Antoine és Désiré között lehet választani, úgyhogy hamar megszokom Cseh Tamást. Nem értem…

Gyerekkönyv nem csak gyerekeknek – Időkapszula

Augusztusban jelent meg Fekete Judit Időkapszula címet viselő varázslatos gyermekkönyve a Partvonal Kiadó gondozásában. A könyv Györgyi Adrienne grafikáival valósult meg, melyek sikeresen megtalálták az…

Könyvajánló – Nyáry Krisztián: Festői szerelmek

Nyáry Krisztián: Festői szerelmek Így szerettek ők – mára kevés magyar olvasó számára ismeretlen ez a cím. Nyáry Krisztián nagy íróink, költőink szerelmi életét megörökítő…

Könyvajánló – Georg Klein: Haza helyett

Georg Klein (1925), magyar származású sejtbiológus, immunológus, onkológus, esszéíró, feleségével Eva Klein rákkutató biológussal 1947 óta Svédországban él. A daganatképződés sejtszintű folyamatainak, a rákos megbetegedések…