Magyarországon 50.000 hajléktalan ember éli életét fedél nélkül, utcákon, autóban, hajléktalanszállón, parkokban, erdőben vagy aluljárókban. A My Budapest Photo Project kezdeményezés célja, hogy felhívja az emberek figyelmét erre a szociális problémára és társadalmi összefogással segítsen nekik ismét talpra állni. A Hajléktalanok Világnapján megjelenő naptár megvásárlásával a kampányban résztvevő hajléktalan alkotókat lehet támogatni.
„Otthontalanná válni a legegyszerűbben talán úgy lehet, ha elvesztjük a legfontosabb személyt az életünkből. A fizikai veszteség még a reménytől is megfoszt, hogy visszajöhet az, ami már csak emlék maradhat számunkra. A veszteség veszteséget halmoz tovább, egészen a reménytelenség átmenetiségétől a bizonyossá válásáig. Egyedül maradva, védelem nélkül a tovább zuhanástól…” –osztja meg velünk történetét Kiss Enikő, az egyik alkotó a MY Budapest Photo Project naptárban.
A legtöbb hajléktalan embernek megvan a maga története, hogy hogyan jutott erre a sorsa. Baleset, szerettük elvesztése, munkahelyük megszűnése… gyakran önhibájukon kívül kerülnek ebbe a helyzetbe. A fedél nélküli élet nem jelenti azt, hogy ezen embereknek nincsenek terveik, vágyaik, mert a legtöbben közülük nem törődtek bele a sorsukba és változtatni szeretnének, csak kevés lehetőségük van erre. A My Budapest Photo Project a Budapest Bike Maffia és a Café Art kezdeményezése, amely azon kívül, hogy felhívja erre a súlyos társadalmi problémára a figyelmet, egy eldobható fényképezőgéppel esélyt adott a kampányban résztvevőknek, hogy megmutassák városukat és azon keresztül saját magukat.
A kampányban résztvevő hajléktalan emberek által készített közel 2000 fényképből egy szakmai zsűri állította össze a My Budapest Photo Project kiállításának az anyagát, ami két és fél héten keresztül volt látható a Budapest Pontban és közel 1500 ember nézte meg. A kiállított képekre a kiállításon és a Facebook oldalon közel 1000-en szavaztak, a legtöbb szavazatot kapó 13 képből állt össze a My Budapest Photo Project 2017-es naptárja. A naptárt október 10-től lehet megvásárolni 2500 Ft-ért online vagy a kiállítás helyszínein. A naptárból befolyt összeggel pedig a kezdeményezésben résztvevő hajléktalan embereket támogatják, akik plusz anyagi bevételhez is juthatnak a program kapcsán amennyiben segédkeznek a naptárak árusításában.
A naptár megjelenésével a My Budapest Photo Project nem zárul le. A kiállítás vidéki turnéra indul és látható lesz Pécset, Sopronban, Szegeden, Székesfehérváron és Debrecenben. A kezdeményezésről az aktuális hírek és a kiállítások időpontjai a My Budapest Photo Project Facebook oldalán található.
„Induláskor nem is mertem volna remélni, hogy a kezdeményezésünknek ekkora sikere lesz. Nagyon köszönjük mindenkinek a támogatását és a segítségét. Örülök neki, hogy a rohanó társadalmunkban még azért jut idő arra, hogy foglalkozzunk a kevésbé szerencsés sorsú emberekkel. Remélem, hogy ezzel a néhány, hajlék nélkül élő ember által elmesélt történettel közelebb tudtuk hozni egymáshoz társadalmunk különböző rétegeit. A kezdeményezést jövőre is elindítjuk, hogy még többen esélyt kapjanak, hogy megmutassák magukat” – nyilatkozta a program kapcsán Fekete Bernadett a My Budapest Photo Project projektfelelőse.
Related Posts
Több mint 50 000 hajléktalan ember él Magyarországon, akiknek az utca jelenti az otthont. Ezek az emberek napról napra élnek, és már a legapróbb feléjük…
Egyes szakértők szerint 2020-ra a munkaerő 40 százalékát szabadúszók, egyéni vállalkozók és független tanácsadók teszik majd ki. A gazdasági és a demográfiai változások folyamatosan alakítják…
Nagy érdeklődés mellett rendezte meg a kecskeméti Mercedes-Benz Gyár Girl’s Day elnevezésű nyílt napját. A pályaválasztás előtt álló lányok négy szakmával ismerkedhettek meg a gyár…
Harmadik alkalommal nyerte el az Év Családbarát Vállalata díjat a BT (British Telecommunications) magyarországi szolgáltató központja a nagyvállalati kategóriában. A díjat Szabó Zoltán, a cég…