Az alvászavarok rányomják a bélyegüket a napi tevékenységeinkre, a kialvatlanság miatt fáradtnak, lehangoltnak érezzük magunkat. Hogyan segíthet ezen a problémán a zenehallgatás?
Szerte a világon több millió embert gyötör a rossz alvásminőség, a nehéz elalvás, az éjszakai többszöri felébredés, ami nem csupán a teljesítményt rontja, de megnöveli a betegségek és a balesetek kockázatát is. Több tanulmány is született a zene alvásra gyakorolt pozitív hatásairól, ami egyaránt kimutatható a fiatal és az idősebb korosztályoknál.
A zenehallgatás számos jótékony hatással rendelkezik, csökkenti a vérnyomást, a pulzus- és légzésszámot, mérsékli a szorongást, segíti az ellazulást, eltereli a figyelmet az ébrentartó gondolatoktól, és elűzi az álmatlanságot.
Milyen dallamok segítenek kiváltani ezt a hatást?
Természetesen csak a lassabb tempójú, pihentető zenék, például nyugtató klasszikus zene, és a relaxációs zenék. Lefekvés előtt 30-45 percnyi zenehallgatás pozitív hatását már három hét alatt érezhetjük. A legnagyobb előnye pedig, hogy semmilyen mellékhatása nincsen!
Jáksó Nóra
Forrás és fotó: mindenamihallas.hu
Related Posts
Hogyan segíthetünk szeretteinknek nyaggatás, könyörgés, fenyegetés helyett?Robert J. Meyers könyve gyakorlati útmutatót kínál a függőség kezeléséhez, amelyben a nyaggatás és fenyegetés helyett a támogatásra és…
Lehet, hogy már nem a régiek, nehezen mozognak, törékenyek, esetleg feledékenyek, de a méltóságteljes és biztonságos élethez nekik is joguk van! Rengeteg elfordított arc, tétlen…
Számtalan, a bántalmazásról szóló könyv jelent meg az utóbbi években. Nyilván ennek markáns oka a családon belüli erőszak számának növekedése, akár az intézményrendszerbe kerülők, akár…
Világszerte 300 millió ember érintett a súlyos depresszióban Rosszkedv, lehangoltság, belső feszültség? Jóval több lehet mögötte, mint átmeneti hangulatingadozás. Világszerte rohamosan nő a mentális betegségekben…