Ismét egy tipikus francia film, jellegzetes francia humorral és keserűséggel. Kisemberekről kisembereknek.
Jean-Louis Joubert, egy középkorú, életunt bróker (Fabrice Luchini) és felesége, Suzanne (Sandrine Kiberlain) fásult jómódban élnek Párizsban, ’62-ben. A férj pénzt keres, a feleség pedig elkölti, és a napok pontosan ugyanolyanok. Jean-Louis életében az egyetlen stressz tényező a 25 éve a családnál szolgáló öreg cseléd, aki már régen nem tiszteli a családot, ezért aztán folyton odamondogat és Jean-Louis kénytelen kirúgni. És mivel a hatvanas évek Párizsában nem csak a kartonruha és a doboztáska divat, hanem a spanyol bejárónő is, a feleség rögtön szerez is egyet. Az új bejárónő, Maria (Natalia Verbeke) teljesen megváltoztatja a férj életét: a férfit a nyomorban élő, folyamatosan dolgozó, mégis életvidám spanyol nő és a sorstársai ráébresztik, hogy az élete csak valami üres, fényes doboz, hiányzik belőle a nevetés, a spontaneitás, és minden, ami a szerencsétlen spanyol bevándorlókban sorsuk ellenére megvan.
Jean-Louis, aki alapvetően egy kis csöndes, tesze-tosza középkorú férfi, akit egyedül a reggeli lágy tojás minősége tudott kihozni a sodrából, elkezdi megismerni ezeket az asszonyokat, a hideg cselédszobákat a hatodikon, az eldugult WC bűzét, a pénztelenséget, és azt, hogy az életük mégis tartalmasabb, mint az övé valaha volt. Át tudja érezni, milyen évekig egy másik országban a majdani ház fürdőszobájára gyűjteni, vagy hátrahagyni a nyomort és kiszolgáltatottan a hazatérésre vágyni.
Úgyhogy egy veszekedés után felköltözik a cselédszintre, a hatodikra, a folyósón mosakszik, mint az asszonyok, ünnepel velük, ha az alkalom úgy hozza, és kesereg a bánatukon. S közben persze beleszeret Mariaba, az egyszerű egyenességébe, és a büszke spanyol temperamentumába.
A film vége határozott megjósolható idill, de talán az is a rendező célja, hogy a meg nem élt élet utáni sóvárgást egy átlagember számára megvalósíthatatlan happy and-ben teljesítse ki. Hátha hinni kezd benne a néző, hogy a dolgok mélyére látva ki lehet lépni a fásultságból és meg lehet találni az értéket magunk körül.
Szerelem a hatodikon
Feliratos, francia romantikus vígjáték
Rendezte: Philippe Le Guay
Forgatókönyv: Philippe Le Guay, Jérôme Tonnerre
Fényképezte: Jean-Claude Larrieu
Producer: Etienne Comar, Philippe Rousselet
Zene: Jorge Arriagada
Vágó: Monica Coleman
Szereplők: Fabrice Luchini (Született feleség, Paris), Sandrine Kiberlain (Mese a szerelemről,Csak Ön után!), Natalia Verbeke (Vágyastársak), Carmen Maura (Volver, Asszonyok a teljesidegösszeomlás szélén), Lola Duenas (Élek és szeretek, A belső tenger)
Eredeti cím: Les femmes du 6ème étage
Nemzetközi cím: The Women on the 6th Floor
Gyártó: Vendome Production
Hossz: 104 perc
Hang: DTS, Dolby Digital
Vetítési mód: 2D + 35mm
Kód: 22323
Országos bemutató: 2012. augusztus 23.
Forgalmazó: Mozinet Kft.
Korhatár: 12 éven aluliak számára nem ajánlott.
Borsodi-Kőszegi Erika
Weboldal
Related Posts
A Bazi nagy francia lagzik után Christian Clavier újra a filmvásznon! Philippe de Chauveron, a ROMAZURI című fergeteges francia vígjáték rendezője a film hazai premierje…
A szókimondó plüssmaci visszatért. Én személy szerint ennek baromira örülök, mert nekem az első rész nagyon bejött. Furcsa, mert alapvetően nem szeretem, ha csúnya szavak…
Egyszer volt hol nem volt, volt egy elegáns hotel. Vendégei átlagos és átlagon felüli vénkisasszonyok, arisztokraták és műkincstolvajok, akiknek úgy kell a csillogás, mint egy…
2014. április 11-től már az üzletek polcain az utóbbi idők legnagyobb hazai közönségsikere, a Coming out. Az Orosz Dénes által írt és rendezett romantikus komédia…