November 28-án került az újságosstandokra a Heti Válasz új felsőoktatási rangsora. A kutatás a tavalyi felvételi eljárásban legnépszerűbb 15 szak esetében rangsorolja az intézményeket.
Összeállításuk az oktatás színvonalát és a diákok preferenciáit tükröző, nyilvánosan elérhető statisztikai adatok alapján készült. Emellett kiemelt szerepet kap benne az egyes felsőoktatási intézmények munkaerő-piaci megítélése is, amit a potenciális foglalkoztatók és a munkaerő-közvetítő cégek véleménye reprezentál.
Tekintettel arra, hogy a felsőoktatás évtizedek óta változatlan struktúrái most drámai átalakuláson mennek keresztül, minden eddiginél fontosabbnak tartják, hogy a diákokat segítsék az eligazodásban. A rangsort kísérő írások ezt a célt szolgálják. Megvizsgálták, hogyan változtak a diák-élet pénzügyi feltételei. Mit jelent az új diák-hitel, a költségtérítés és a részösztöndíj, milyen ösztöndíj-lehetőségek vannak, és milyen a diákélet finanszírozása külföldön, mindenekelőtt Németországban és az Egyesült Államokban. Megvizsgálták, mi lesz a jogász- és közgazdászképzéssel az államilag támogatott férőhelyek számának radikális megkurtítása után. Mezey Barna jogászprofesszorral, a Magyar Rektori Konferencia elnökével és Rostoványi Zsolttal, a Budapesti Corvinus Egyetem rektorával a kormányzati oktatáspolitikáról, valamint az egyetemi világ erre adott reakciójáról beszélgettek.
A Felsőoktatási rangsor 2013 melléklet megtalálható a Heti Válasz 2013. november 28-án megjelent, 48. heti számában.
Forrás: Heti Válaz
A kiadvány digitális változatát megvásárolhatja a Digitalstand.hu oldalán.
Related Posts
A programozást egészen fiatal korban el lehet kezdeni; már az alsó tagozatosok is könnyen megtehetik az első lépéseket. Az ehhez szükséges tudást és az első…
A Nemzeti Tehetség Program célja a tehetséges fiatalok és az őket segítő mesterek közös munkájának elősegítése. Az Oktatáskutató és Fejlesztő Intézet (OFI) mint a Nemzeti…
Csatlakozz Te is az Élelmiszerbank kampányához a #szerencsesvagyok hastag használatával! „Mit egyek reggelire, ebédre, vacsorára és úgy nassolnék is valamit.”- A legtöbb ember bele sem…
Magyarországon 1,8 millió tonna élelmiszerfelesleg keletkezik évente, miközben több ezren éheznek. Az Élelmiszerbank legújabb „Szerencsés vagyok” kampányának célja, hogy felhívja az emberek figyelmét az éhezés…