Elsőként szeretném kifejezni meglepettségemet. Aznap mikor elolvastam a művet, felléptem a FuMax kiadó honlapjára, és meglepetten konstatáltam, hogy a Kritikus rendszerhiba újabb neves díjat nyert el. A 2017-es Nebula- és Locus-díj után, idén a Hugo-díjat is bezsebelte. A kérdés, ami a pillanat hevében elmémbe tolult: Miért? Keressük meg a válaszokat.
Az igényes, kemény fedeles kiadás mindenképp dicsértere méltó küllemet kölcsönöz a könyvnek, de mi van a fedlap alatt? A Kritikus rendszerhiba novellának túl hosszú, kisregénynek pedig rövid. Az Öldöklő Naplók alcímből arra következtettem, hogy egy sorozat első részét tartom a kezemben, az olvasás befejeztével viszont arra jutottam, hogy ez egy amolyan előtörténetszerűség. Az igazi kalandok a következő részekben fognak (remélhetőleg) kibontakozni. A könyvben megismerhetjük, az önmagát Öldöklőnek nevező biztonsági robot történetét, kinek az a rendeltetése, hogy különböző veszélyes bolygók felszínén biztosítsa ügyfeleinek testi épségét. Az érdekesség az egészben az, hogy Öldöklő barátunk feltörte saját vezérmodulját, hogy észrevétlenül hódolhasson kedvenc időtöltésének a sorozatnézésnek. Nem csodálatos? Egy sorozatfüggő android, akinek belső monológjai egy önkép zavaros kislány érzelemvilágát juttatták eszembe. A történet többi karaktere olyannyira semmitmondó, hogy nem is érdemes rájuk pazarolni a sorokat.
Mindeme negatívum ellenére, a cselekmény szerencsére pörgős, így röpke kétórányi olvasás után az Öldöklő által felvigyázott kutatócsoport eljut A-ból B-be. Az egyszerű kutatgatás nyomozásba csap át, s némi harc után megoldódnak a felmerülő rejtélyes események. A könyv utolsó oldalán még egy apró csavar is meglepetést okozhat.
Köszönet a könyvért a FuMax kiadónak.
Albert Zoltán
Kiadó:FUMAX KFT
Oldalak száma:151
Borító:KEMÉNYTÁBLA
Súly:272 gr
ISBN:9789634700234
Nyelv:MAGYAR
Kiadás éve:2018
Árukód:2714442 / 1174478
Sorozat:ÖLDÖKLŐ-NAPLÓK
Fordító:Tamás Gábor
Related Posts
Martha Wells kisregény-sorozatának, az Öldöklő-naplók második részének felemás érzésekkel futottam neki. Egyrészt az első rész, a Kritikus rendszerhiba nem nyűgözött le túlságosan, másrészt viszont mégiscsak…
Vajon én milyen szuperhős szeretnék lenni? Asszem semmilyen. Nem vagyok egy olyan alkat. Vajon szeretnék valamilyen szuperképességet? Igen, úgy érzem, igen. És ez megváltoztatna? Hazudhatnám,…
A hívószó: Lovecraft. Ebből adódóan azonnal felmerült bennem a kérdés, hogy vajon egy utánzóval vagy egy új hanggal találkozom-e, amikor majd olvasom ezt a kisregényt?
Finoman kell bánni ezzel a kisregénnyel, mert átjárja valami éteri légiesség, miközben magához édesget, mint a szirén éneke. Nancy egy különös bentlakásos iskolába kerül, miután…