Vallásomat nem aktívan gyakorló katolikusként is azt gondolom, hogy ilyen népszerű, szerethető, és közéleti kérdésekben értékes véleményt formáló pápája rég volt a katolikus egyháznak. Ferenc pápa emberközeli, mondatai ott hatnak, ahol nem csak a szenvedést enyhítők várják, hanem valóban váleményt formál olyan közéleti kérdésekben is, mint a szexualitás, a menekültkérdés, a világ ökológiai problémái, valamint azok az embereket foglalkoztató mindennapi problémák, amelyekre a vallás nem, vagy nem minden esetben adott választ a kétkedőknek.
A Ferenc pápa útján az első, magyar szerzők által készített teológiai-közéleti könyv Ferenc pápáról. Solymári Dániel és Pallós Tamás december 21-én a Vatikánban személyesen adják át könyvüket Ferenc pápának.
Mi a közös Bagdy Emőke pszichológusban, Várszegi Asztrik pannonhalmi főapátban, Köves Slomó vezető rabbiban és Jolánban, a monori szegénytelep lakójában?
Például az, hogy a Ferenc pápa útján című kötetben valamennyi megszólaló a szentatya egy-egy tanításáról mondja el véleményét. A könyv nagyszerűsége, hogy a vallását a mindennapokban aktívan nem gyakorló emberek számára is útmutatót, fogódzót adhat az élet nagy kérdéseinek megválaszolásához.
Egy szerény életvitelű jezsuita lépett a nyilvánosság elé 2013-ban. Bergoglio, az egykori Buenos Aires-i érsek ma Ferenc pápaként szól a tömegekhez. Hangja szelíd, de egyben határozott. Együttérez és irányt mutat: legyen szó társadalmi egyenlőtlenségről, menekültpolitikáról, vallási konfliktusokról.
A Ferenc pápa útján című könyv tematikusan válogatott idézetgyűjtemény, amely azonban több, mint füveskönyv. A szerzők nem egyszerűen leírják a pápa gondolatait, hanem a megszólított beszélgetőtársakkal együtt értelmezik azokat a honi olvasók számára.
A vita elkerülhetetlen egy-egy kérdésben, de abban mindenki egyetért, hogy az ember és a szeretet a legfontosabb.
A mű egyik szerzője, Solymári Dániel erről így vall:
„A kötetben megszólaló személyek azonosulnak a pápának azon gondolatával, hogy az embert kell nézni, minden stigmától és bélyegtől függetlenül. Azt az embert, aki szeretetre vágyik és szeretetre szorul. Mindannyian ebbe a kategóriába tartozunk.”
A szerzőkről:
Solymári Dániel publicista, ismeretterjesztő. Teológiát és nemzetközi kapcsolatokat tanult Magyarországon, majd Angliában. A Szuverén Máltai Lovagrend tagja. A Magyar Máltai Szeretetszolgálat nemzetközi kapcsolatainak koordinátora. Fő munkaterülete a peremvidékek felzárkóztatása, a magára hagyottak emberi élethez méltó körülményeinek megteremtése. A Magyar Katolikus Újságírók Szövetségének tagja.
Pallós Tamás újságíró, szerkesztő. Teológiai tanulmányait a Pázmány Péter Katolikus Egyetemen végezte. 2000-től az Új Ember hetilap szerkesztőségének tagja, 2005-től a kulturális rovatának vezetője. A Magyar Állami Operaház megbízott külső munkatársa, szakírója. A Magyar Katolikus Újságírók Szövetségének tagja.
Kiadó: Athenaeum Kiadó
Oldalszám: 240 oldal
Megjelenés: 2016. november 24.
Méret: 235 mm x 160 mm
Kötés: Keménytáblás
ISBN: 9789632936246
Related Posts
„A legnagyobb veszedelemben is mindig lesznek fák, amelyeket nem lehet átültetni. Én ilyen fáktól származom.” Donáth Mirjamot felvették New York legjobb egyetemére, azután évekig a…
Annyira vártam ezt a könyvet, hogy elhoztam a Kiadóból, talán még a vásárolt mirelit cuccokat kipakoltam, aztán jött a kanapé, és Kardos Margit beszippantott. Övé…
Imádom Szentesit. A humorát, az intelligenciáját, a WMN -ben megjelenő összes írását, minden megnyilvánulását. Ez a könyv igazi csemege lesz. És 13-án jelenik meg. Irány…
Pachmann Péter regénye a délszláv háború idején játszódik, és egy anya szemén keresztül mutatja be az egyéni életutakat és borzalmakat. Nagyon érzékeny, ugyanakkor szókimondó írás.…