Könyvajánló: Anthony Ryan: A vér éneke

Jó kis történet volt… meg remélem még lesz is, mert nagyon kíváncsi vagyok a folytatásra. Hál’ istennek nem egy mondat közepén maradt félbe a történet, tehát nem kell a falat kaparva várni a folytatást, mert ez a rész úgy kerek, ahogy van.

Anthony Ryan - A vét éneke

Lezárult egy fejezet a szereplők életében, ezzel lezárult az első rész is. Volt minden, ami egy jó történethez kell: őrültnek tűnő király, szeszélyes és okos hercegnő, háborúk, csaták, merényletek, prófécia, föld alatti társaságok egy fejlődésregénynek induló fantasyben.Van egy alkotói allűrje Ryannak, amivel eleinte nem tudtam mit kezdeni,mert bosszantó, ugyanakkor előrejelez bizonyos bonyodalmakat, fenntartja a feszültséget: folyamatos a történeti szál, a cselekmény egyes szám, harmadik személyben elbeszélt, amikor is két szereplő félrevonul beszélgetni, és onnantól megszűnik a narráció. Szóval értitek, mintha az olvasó csak hallgatózott volna addig. Persze a megfelelő pillanatokban fény derül a kis részletekre, de addig agyal rajta az ember, hogy akkor X.Y. mit is mondhatott Vaelinnek?

Amit nem tudok eldönteni, hogy tényleg így volt-e, vagy csak az olvasás hevében nem figyeltem, az az idő folyása. Néha akkorákat ugrottunk, hogy hirtelenjében nem értettem, hány éves is a szereplő, máskor meg szépen elhelyezhető volt a cselekmény. Ilyen szituáció volt a vadonpróba is. Elvileg egy hétig voltak kint, mégis mintha kevesebbnek tűnne, legalábbis az aktív cselekményből ez derült ki. Ez nem rontott az olvasás élményén, de mondjuk, hogy ez csak olyan csendes megjegyzés volt… De ami tényleg hátrány volt: egy új, ismeretlen világban játszódik a történet, ahol népek sokasága él/élt. Minden népet egy idegen néven említenek, ahogy a nap felosztása és a hónapok is idegen nevűek. Elfért volna egy szójegyzék a regény végén, ahol az író ad egy kis támpontot, hogy mondjuk Prensur hava vajon áprilisnak vagy júniusnak felel meg? Vagy miért kell félni a lonak néptől, akik az erdőben élnek? Mifélék ők? Nagyon remélem, hogy a következő részben erre is fény derül meg arra is, hogy hová megy ez a jóember azon a hajón, mert hogy nem haza, az már sejthető.

Szabó Zsanett

Kiadó: Fumax
Fordította: Matolcsy Kálmán
Megjelenés éve: 2014
Terjedelem: 655 oldal

Related Posts

Könyvajánló – S. J. Kincaid: A kárhozott

YA. Sci-fi. Gyönyörű borító. Ötletes, eseménydús, lendületes, egyéni. Nagyjából ennyi is elég lenne. Ezt a könyvet egyszerűen mindenkinek el kell olvasnia, aki szereti a jól…

Könyvajánló – Peter Clines: 14

Adott egy gyönyörű borítóval ellátott, figyelemfelkeltő fülszöveggel megáldott könyv, amit az ember úgy érez, hogy egyszerűen el kell olvasnia. Megtettem…

Könyvelőzetes – Max Gladstone: Nagyrészt halott

Az első nyári könyvünk egy olyan fantasy lesz, ami a 2012-es megjelenése óta nagy rajongótábort szerzett magának külföldön, és egy ideje már több hazai felületen…

Könyvajánló – PIERCE BROWN HAJNALCSILLAG

Május 10-én jelenik meg Pierce Brown Vörös lázadás-trilógiájának az utolsó része, a Hajnalcsillag. A kétszeres Goodreads Choice Awards nyertes szerző többszörös New York Times bestseller…