Kénytelen vagyok azzal kezdeni, hogy a könyv borítóján szereplő Lee Child-ajánlást elhittem, ezért nagy várakozással vettem kezembe a regényt.
Most ott tartok, hogy továbbra is várakozom – a második részre, merthogy ez a mű egy sorozat nyitódarabja. Azonban a várakozás túlnyomórészt azért van bennem, hogy második nekifutásra sikerül-e a Roger Hobbsnak az, ami most elsőre szerintem csak részben jött össze. Egyértelműen érdekes a főhős, de Lee Child után azért nem hökkentem meg annyira, mintha még nem olvastam voln korábban Jack Reacher-töréneteket. A kezdő oldalak nagyon eltaláltak, ám utána a szerző ráül az ereményre, és elkezd mesélni, de valahogy a feszültség elmarad, akció nem nagyon van egy darabig. Értem én, hogy be kell mutatni a hőst, kellenek a háttérinformációk, meg kell alapozni a történetet – ám éppen ezzel sikerült ellaposítani – szerencsére csak átmenetileg – az egyébként igen érdekesnek induló regényt. Egyszóval erősen hullámzik a történet, mert az üldögélés után ismét beindul az akció, de valahogy a dinamika nem az igazi.
Összeségében nem bántam meg, hogy elolvastam, mert jó kis krimi a Ghostman, nagyszerűen megalkotott a főszereplő, nem mellesleg én szeretem, ha E/1-ben íródik egy regény.
Tetszett a két idősík váltakozása is, mert ezáltal a titokzatos főhős életébe is betekinthetünk, illetve kiderül, hogy ki is ő valójában, de itt is van még hová fejlődnie a szerzőnek, akiben amúgy kétségtelenül megvan a szikra, amit második kötettel akár lángra is lehet lobbantani. Ne feledjük, hogy Roger Hobbsnak ez az első megjelent krimije, és azt máris sikerült elérnie, hogy érdekel, mi lesz Jack következő kalandja.
A fordítás teljesen rendben van, és a borító is hibátlan.
A kötetért köszönet a Librinek.
Dobos Attila
Fordította: Nagy Gergely
Kiadó: Libri
Terjedelem: 415 oldal
Megjelenés éve: 2015
Related Posts
Csiszolatlan gyémánt vagy csupán egy darab szén? Horrorisztikus szépirodalom vagy kísérlezetős ponyva? Elgondolkodtató vagy elfelejtendő? És megannyi kérdés, ami az emberben felmerül Bartók Imre művével…
Nagyon különös könyv ez, kérem szépen. New York egy lüktető, szinte lélegző város, olykor mintha elevenebb lenne a szereplőknél. Nagyon különös könyv ez, mert légies,…
Kondor Vilmos új regényében a szesztilalom idejének Amerikájába kalauzolja az olvasót, ahol minden az alkohol, a pénz és a hatalom körül forog.
Kondor Vilmos Budapest Noir című regénye nem újdonság a magyar olvasóknak – először 2008-ban jelent meg, s most, 2017-ben a Libri Kiadó gondozásában újra.