Ami jó, az jó, és A Pusztító sorozat az, legalábbis így látom az eddig megjelent két rész alapján, ami már magyarul is olvasható.
De mindenekelőtt egy gyors meakulpázás: az első részben Csiun mestert kínaiként mutattam be, de ő igazából koreai. Remélem, elnézi nekem ezt a bakit az idős mester, és nem rajtam mutatja be a karatetudását.
És akkor most a Halálsakkról.
Remo Williams karaktere újabb részletekkel gazdagodott – még egy-két rész, és már jó ismerősként fogom üdvözölni. Kezdem megkedvelni a fickót, az az igazság, pedig nem egy kenyérre kenhető figura. Kicsit olyan, mint Dr. House, egyszerű, gyakorlatias, nem viszi túlzásba az érzelgősséget, az empátia nem az ő asztala, de valamiért mégis a szívünkbe zárjuk. Amúgy meg ért ahhoz, amit csinál, bár korántsem tökéletes.
Ezúttal olyan tudósok közé keveredik, akik nem kisebb célt tűztek ki maguknak, mint hogy egy szép napon a kezükbe kaparintsák a világuralmat. Érthető okokból, ez nem mindenkinek tetszik, ezért igyekeznek kordában tartani a zseniket, illetve, ha nem marad más megoldás, akkor a likvidálásuktól sem riadnak vissza.
Remo, aki azt a feladatot kapja, hogy derítse ki, mit is csinálnak pontosan eme jeles elmék, és hogy az valóban veszélybe sodorhatja-e a jelenlegi vezetés regnálását, egyszemélyes biztonsági szolgálatként jelenik meg a Brewster Fórumon – ez a hely neve, ahol a fentebb említett tudósok végzik titokban, a világtól elzártan a munkájukat -, és hamarosan szembesülnie kell a ténnyel, hogy a roppant okos professzorok bizony nem egyszerű esetek. Az hogy szórakozottak, csak egy dolog, ami súlyosabb, hogy ők ezt nem látják, csupán a saját zsenijükkel és felsőbbrendűségükkel vannak tisztában. Még akkor sem aggódnak túlságosan, amikor egyértelművé válik, hogy valaki elkezdi a leépítésüket, és nem a legemberbarátibb módon. Remóban azonban felmerül a kérdés, hogy ki is az, aki ily lelkiismeretesen igyekszik ritkítani a kicsiny csoportot…
A szerzőpáros ezúttal is egy gyorsvonat sebességével száguldó könyvet hozott össze, amit egy szuszra el lehet olvasni. Én speciel csak akkor tettem le olykor a vékony kis kötetet, amikor nem láttam a szememből kicsorduló könnyektől… néhol ugyanis olyan fergeteges humora van a regénynek, hogy bizony nem éppen visszafogott röhögésben törtem ki.
Nem tudom, hogy az Európa Kiadó milyen sűrűséggel szándékozik kihozni a folytatásokat, de egy gyors fejszámolást követően arra jutottam, hogy ha a legoptimálisabbnak látszó, havi egy megjelenést veszem alapul, a hátralévő 148 rész még több mint tizenkét évre elegendő Remo Williams-adagot jelent. Egyelőre annyit tudok mondani, hogy én benne vagyok.
Külön köszönet, hogy ismét Gy. Horváth László tolmácsolta a regényt, nagyszerű munkát végzett ezúttal is.
Dobos Attila
Kiadó: Európa
Megjelenés éve: 2013
Terjedelem: 243 oldal
Related Posts
Az idei év első felében két ikonikus divattervezőről jelentetett meg életrajzi kötetet az Európa Könyvkiadó. Yves Saint Laurent-ről Laurence Benaïm írt alapos, a múltszázadtól napjainkig…
Régebbi és korábban meg nem jelent novellákat vegyesen tartalmaz Egressy Zoltán Júlialepke című új könyve. Az elbeszéléskötet június elején jelenik meg az Európa Könyvkiadó gondozásában.
Az Európa Könyvkiadó gondozásában június elején jelenik meg a Budapest Katalógus projektből született könyv. A kötet színes portréfotókkal és a hozzájuk tartozó magyar és angol…
Vámos Miklós 1995 és 2003 között dolgozott televíziós műsorvezetőként. Beszélgetős műsorai kihagyhatatlan programok voltak: Vámos kiválóan kérdezett, vendégi – színészek, írók, zenészek – pedig remek…