Sok szeretettel várunk minden kedves érdeklődőt 2015.10.01-én 18 órára a Fókusz Könyváruházba, ahol Leitner Olgával Borsos-Kőszegi Erika pszichológus beszélget majd legújabb könyvéről.
A kapcsolatok elején imába foglaljuk a nevüket, tojunk a legjobb barátnőnk fejére is, aztán ahogy telik az idő, úgy tépjük ki a hajunkat egyenként, és már inkább idegesítenek minket benne az egykor imádott dolgok. Aztán megállunk egy pillanatra az ajtóban, s csak nézzük őt: Elmélázunk azon, hogy hiába pofázunk, a lábát már megint a dohányzóasztalra polcolta fel, miközben belesüpped a kanapéba a kinyúlt melegítőjében. A nagylábujja is lassan kikandikál a pókhálós zoknijából. A pár napos borostán sósmogyoró darabkák csillannak meg a tv fényeiben. Néha egy puki, néha egy büfi. Nem lát, nem hall. Mi pedig már nem nyafogunk azon, hogy jobb lenne egy gyertyafényes vacsora. Odakucorodunk mellé, összehúzzuk magunkat kicsire, befúrjuk a fejünket a nyakába, szagoljuk a bőre illatát és megnyugszunk. Mégis csak itt van. Velünk. Mellettünk. Valamit morgott is, hogy így nem kényelmes neki, de nem baj. Szeretjük így is, úgy is. Néha jobban, néha kevésbé. És, hogy szükségünk van rá, az biztos.
„Mert egy nőnek minden gondolata a férfi. Ha van, akkor azért, ha nincs, akkor azért. Ha udvarol, akkor azért, ha megcsalt, elhagyott minket, akkor meg azért. Mindig van okunk velük foglalkozni. Egy dolog változik csupán: Az, hogy örömmámorban úszunk tőlük, vagy éppen a letargia lesz úrrá rajtunk. Tök mindegy. Életcélunk: A férfi. De miért?!” – Részlet a Bakker, azok a csodddálatos férfiak! című könyvből
Helyszín:
Fókusz Könyváruház Budapest Rákóczi út 14., Budapest, 1072
Esemény linkje a Facebook oldalon:
https://www.facebook.com/events/1667079866841080/
Related Posts
A nagysikerű Bakker, anya lettem! című könyv folytatásában Leitner Olga a férfiakra jellemző magatartásmintákat kifigurázva arra keresi a választ, hogy miért egyszerűbb például megjátszani az…
Mit szólsz a címhez, kedves Olvasó? Nem lenne kedve megpróbálni a semmittevést? Ezeregyszáz idézet – Jonathan Swifttől Johnny Rottenig – kedvet csinálhat hozzá!
Kezembe fogtam a könyvet, kinyitottam csak úgy valahol, megszaglásztam, beleolvastam. És már a harmadik mondatnál mosolyogtam. Rögtön tudtam: ezt a könyvet el kell olvasnom, mert…
A Tedet nagyon szerettem, de nem tudom, könyvben hogyan működött volna. A Hogyan rohanj a vesztedbe című filmet még nem láttam, de tudom, hogyan működik…