Az előjegyzési listák élén az Így szerettek ők 2!

Néhány igaz mese magyar írókról és költőkről, amelyeket kevesen ismernek. Az Így szerettek ők második kötetében a szerző Csokonaitól Vas Istvánig, Dérynétől Déry Tiborig mesél el 40 történetet múzsákról, megcsalt szeretőkről, örök hűségről és a szerelem sokféle arcáról…

igy_szerettek_meghivohoz_v3

Nyáry Krisztián néhány évig költészettörténetet tanított a pécsi egyetemen, majd a 90-es évek közepén otthagyta a katedrát, azóta kommunikációs tanácsadóként dolgozik. Vezetett pr-ügynökséget és közvélemény-kutató intézetet, volt állami szervezet kommunikációs igazgatója, de a hobbija az irodalomtörténet maradt. 2012 elején barátainak kezdte publikálni a Facebookon magyar írók és művészek szerelmi életéről szóló képes etűdjeit, amivel néhány hónap alatt nagy népszerűségre tett szert. A barátoknak szánt bejegyzésekből Így szerettek ők címmel könyv lett, a kötetből pedig az elmúlt év egyik legnagyobb könyvsikere, amely elnyerte a XX. Budapesti Nemzetközi Könyvfesztivál Budai-díját és a Magyar Könyvtárosok Egyesülete Fitz József-könyvdíját is. A második könyvben újabb 40 magyar író és költő izgalmas, de kevesek által ismert párkapcsolati története szerepel. A szerző célja ezúttal is az, hogy az elmesélt szerelmi történetekkel kedvet csináljon a művek olvasásához.

 

Kiadja a Corvina Könyvkiadó

Terjedelem: 168 oldal
Méret: 180 x 270 mm
Kötés: Keménytáblás
Ár: 4500 Ft
ISBN: 978 963 1361 65 0

 

Related Posts

Benedek Elek magyarul és angolul a Corvina Kiadónál

Magyar és angol nyelvű válogatás Benedek Elek népszerű meséiből, Kun Fruzsina gyönyörű illusztrációival. Válogatta és fordította Elizabeth Demeter. Meseszép kötetek!

Könyvajánló: Házi receptjeim

Az embernek nem csak vizuális emlékei vannak. Ha megérez egy illatot, felidéződik benne a hozzá tartozó emlék is. Például a nagymama túrós rétese, vagy töltött…

Könyvajánló:Körner András:Hogyan éltek? – A magyar zsidók hétköznapi élete

Könyvem a 19. század második és a 20. század első felében Magyarországon élt zsidók mindennapi életének fizikai körülményeit – a külsejüket, lakóhelyüket és kenyérkereső tevékenységüket…

Könyvajánló: Czingel Szilvia (szerk.):SZAKÁCSKÖNYV A TÚLÉLÉSÉRT

Különleges dokumentum az a „receptkönyv”, amit a háború utolsó hónapjai során az ausztriai lichtenwörthi táborba deportált magyar nők írtak, emlékezetből.