Könyvajánló – Kordos Szabolcs: Turista from Hungary és Airport, Hungary

Kordos Szabolcs Hungary-könyvsorozatában a magyar valóság olyan területeinek megy utána tényfeltáró jelleggel, mint a luxushotelek, taxik, éttermek, kocsmák világa, vagy épp a magyar utazási, turistáskodási és repülési szokások. Szabolcs kötetenként legalább harminc interjút készít, olyan emberekkel, akiknek biztosítja az anonimitást, és így őszintébben nyilatkoznak egy adott szakma titkairól, és több izgalmas dolgot árulnak el arról a területről, ahol dolgoznak.

A Hungary-sorozat legújabb kötetei

A sorozat két része Turista from Hungary (hogyan utazik a magyar ember) és az Airport, Hungary (hogyan viselkedik repülőn a magyar) most a koronavírus-járványhoz kapcsolódó új részekkel, friss interjúkkal is kiegészült.

Miként vészelte át egy stewardess, pilóta vagy repülőjegy-értékesítő, utazási irodás a válságot, miként trükköztek a repjegy-visszatérítési szabályokkal a légitársaságok a fantomjáratok indításával, milyen horribilis áron jutottak vissza sokszor a járvány alatt kint ragadt magyarok, mire számíthat egy hazai utazó, ha repül, korona után, közben, második hullám előtt? Csupa aktuális téma, mely a második hullám előtt még inkább érdekelheti az embereket.

Kordos Szabolcs: Turista from Hungary

A TURISTA FROM HUNGARY alapvetően azt mutatja be, hogy milyenek vagyunk, mi magyarok, ha útra kelünk. Először is mit jelent az, hogy a magyarok Ferihegyen hagyják az agyukat, és menthetetlenül elanyátlanodnak külföldön? Ennek oka pusztán a nyelvismeret hiánya? Miért van az, hogy bizonyos magyaroknak egyáltalán nem való a nyaralás, mert képtelenek otthagyni akár egy hétre is szokásos kisboltjukat, kiskocsmájukat, tévéadójukat? Hogy lehet az, hogy még évekkel ezelőtt is a svédasztalok rémeként voltunk számon tartva? Mit jelent az, hogy a legújabb kornak is vannak portyázó magyarjai, avagy, mindent elviszünk magunkkal külföldről, ami csak befér a kocsiba/buszba? És annyi mindent pakolunk be magunkkal, ha utazunk, mintha atomháborúra készülnénk, akár több zsák krumplit, fél disznót, mert még mindig él a sztereotípia, hogy a külföld drága? Hogyan is kell értelmeznünk azt a különös vonzódást, mely a magyarokban él a légkondicionáló megbuherálása iránt, ha idegen honban vagyunk, és nem akarunk felárat fizetni? Kinek mi jut eszébe a magyarok örök utazási klasszikusáról, a görög buszos utazásról? Vajon milyen jelenséget takar a magyar honfoglaló virtus, mellyel mindenkit megelőzve rivalizálunk külföldön? Miért nem tudjuk magunkat még a nyaraláson sem igazán jól érezni, és miért vagyunk állandóan másokkal elfoglalva? Vajon miért képtelen egy magyar rendesen felöltözni egy szállodai vacsorához? És miért a hotelben kínált étel az utazás fokmérője? A sok izgalmas kérdésre Kordos Szabolcs történetei mókás és elgondolkoztató formában adnak választ, olyan mélyrétegeit tárva fel a magyar utazási, vagy egyátalán társadalmi lélektannak, melyből minden olvasó okul. És még jókat is nevet, igaz közben néha a szégyen könnye is kicsordul szeméből. Mert sírva vigad a magyar. De a legjobban akkor szórakozik, ha magán nevethet.

„Turisztikai körökben közismert történet, amikor egy utas azért tett panaszt, mert a légikisasszony nem nyitotta ki repülés közben az ablakot, pedig nagyon meleg volt.”
Kordos Szabolcs: Turista from Hungary

„Állandóan másokkal vagyunk elfoglalva.”
Kordos Szabolcs: Turista from Hungary

„Számomra a buszos társasutazás az önkínzás szinonimája.”
Kordos Szabolcs: Turista from Hungary

Related Posts

Michaeleen Doucleff:Hogyan neveljünk önálló és kedves felnőtteket?

A gyermeknevelés elfeledett, ősi módszereiA régi közösségek bölcsességétől megfosztott, magányos, modern szülők ebben a könyvben nevelőtársakra találnak A szerző vegyészként végzett, de aztán évekig volt…

Könyvajánló – Jonathan Franzen: Keresztutak

Ki mondta, hogy a nagyregények ideje lejárt? Hiába szajkózták ezt sokáig a posztmodern károgók, akik a történet és a nyelv felrobbantásában hittek, akiket az irodalom…

Paula Hawkins: Lassan izzó tűz – Az év legjobban várt thrillere

A lány a vonaton és A víz mélyén szerzőjének új, perzselő thrillere Igen, a nők néha tudnak nagyon szarul lenni. Igen, a nőknek néha nem…

Lily Ebert – Dov Forman: Lily fogadalma – Hogyan éltem túl Auschwitzot, és merítettem erőt a továbblépéshez

A magyar származású, 97 éves holokauszttúlélőt már 1,2 millióan követik a TikTokon. Nemsokára könyve is megjelenik Lily fogadalma címmel. „Ha valamikor megérett az idő, hogy…