Eddig még semmit sem olvastam a szerzőtől, de tudom, hogy nagy sikere van mondhatni világszerte. Gondoltam, ezzel a vékony kötettel kezdem az íróval való ismerkedést.
A téma az elmúlás, az elengedés, szóval valami olyan, amiről már sokszor olvashattunk korábban, ám valahogy mégis kíváncsiak vagyunk rá, hogy egy-egy szerző mi újat tud mondani róla. Nos, senkit sem akarok megbántani azok közül, akik kedvelik Bacmant, de számomra semmi újat nem adott a témával kapcsolatban ez a rövidke írás. Elolvastam, nem mondom, hogy rossz, mert korántsem az, de kívül maradtam. Nem is olyan régen olvastam Hartay Csaba: Holtág című könyvét, ami hasonló megközelítésű történet, de számomra az sokkal mélyebb és megrendítőbb volt.
A hazavezető út… esetében maga a stílus az, ami kicsit eltér a hagyományostól, de hiába a versszerűség, a fátyolos vagy lebegésérzetet keltő írásmód, számomra valahogy mégsem működött.
Mintha a szerző előtt lett volna egy marék homok, ami tartalmazott mindent, amt el akart mondani, de egy váratlan fuvallat kisöpörte a homok egy részét – bennem talán ezért maradt hiányérzet… Nem tudom. Azt hiszem, majd olvasok még Backmantól, és akkor döntöm el, hogy nekem szólnak-e a művei.
Dobos Attila
Fordította: Bándi Eszter
Kiadó: Animus
Megjelenés éve: 2017
Terjedelem: 88 oldal
Related Posts
Jo Nesbo az első, Magyarországon megjelent könyvével feltette a lécet, és köszönte szépen, azóta sem adta alább. Most sem. Szinte minden itt van, ami kell…
Nos, nálam néhány éve ez a helyzet a számomra kedves értékes regényekkel kapcsolatban: jó könyv, nagyon jó könyv, kiváló könyv, Jodi Picoult. Most azonban itt…
Fredrik Backman első regénye (amiről írtam korábban: http://goo.gl/SurOls) annyira levett a lábamról, hogy nem is volt kérdés, a következő könyvét is biztosan olvasni fogom. Az…
A Szégyen egy okos könyv. Nagyon jól szerkesztett, nagyon jól felépített, és eléri, hogy az olvasó figyeljen rá. Beszippant, felzaklat, gondolkodásra késztet. Nem krimi, hanem…